I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA ELIMINACJE GMINNE W SMYKOWIE

Propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i psychicznej od najmłodszych lat to niektóre z wielu celów I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka o zasięgu wojewódzkim, które jest przedsięwzięciem realizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W Olimpiadzie uczestniczą przedszkola i inne placówki wychowania przedszkolnego   z całego województwa.  Rywalizacja sportowa toczy się w 2 grupach wiekowych: 5- latki i 6- latki.

25 lutego w SP w  Królewcu odbył się  gminny etap I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

W eliminacjach  wzięło udział łącznie 25 dzieci z Przedszkola w Smykowie – 5 latki oraz ze SP w Miedzierzy i SP w Królewcu– 6- latki z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Zadaniem uczestników była rywalizacja w 5 konkurencjach sportowych określonych w regulaminie i uzyskanie jak największej drużynowej liczby punktów.

Grupa dzieci 6- letnich z Królewca osiągnęła 40 pkt i zajęła II miejsce. Drużynę reprezentowali: Emilia Błońska, Iga Nowak, Joanna Lamczyk, Hanna Lachowska, Milena Sykulska. Drużyna z Miedzierzy zajęła I miejsce i uzyskała 49 pkt. Drużynę tę reprezentowali: Lena Janus, Gabriela Stachera, Natalia Kucharska i Katarzyna Bielecka. Do etapu powiatowego przechodzą 2 grupy dzieci 6- letnich – jedna grupa chłopców ze SP z Królewca i grupa dziewczynek ze SP w Miedzierzy  oraz 2 grupy dzieci 5- letnich z Przedszkola  w Smykowie. Po skończonych eliminacjach Pan Jerzy Duda, wicewójt Gminy Smyków, Pani Anna Cholewińska Dyrektor SP w Królewcu, koordynator i sędzia pogratulowali uczestnikom, wręczyli dyplomy oraz dokonali dekoracji małych sportowców medalami.

Koordynatorem gminnym olimpiady była Pani Dorota Kołodziejczyk, Dyrektor Przedszkola w Smykowie. Konkurencję sportowe sędziował sędzia główny – Pan Dawid Kołodziejczyk oraz sędziowie drużynowi: Pani Elżbieta Zbróg ze SP w Królewcu oraz Pani Sylwia Dulewicz ze SP w Miedzierzy. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Jolanta Błońska.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcą oraz trenerom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach: powiatowym i wojewódzkim.

W etapie powiatowym Gminę Smyków będą reprezentować:

2 grupy 5 – latków z Przedszkola w Smykowie:

Chłopcy: Antoni Mularczyk, Bartosz Opala, Adrian Pawelec, Karol Szymkiewicz, Mateusz Momot.

Dziewczynki: Marta Piec, Dorota Kołodziej, Natalia Grabarczyk, Gabriela Jarek, Urszula Maleszak oraz 2 grupy 6 – latków: grupa ze  SP w Miedzierzy – dziewczynki: Lena Janus, Gabriela Stachera, Natalia Kucharska i Katarzyna Bielecka oraz chłopcy ze SP w Królewcu: Kuba Słapek, Jakub Makówka, Franciszek Łosiak, Antoni Krasowski i Kamil Opara. Do zawodów w dalszym ciągu dzieci będą przygotowywać Pani Elżbieta Zbróg, Pani Sylwia Dulewicz i Pani Jolanta Błońska.

Patronatem honorowym Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ